epilepsivehayat.com

Epilepsi Konulu Bilgi ve Haber Sitesi

Haberler

Yaşlı adamın parasını çalan hırsızı sağlık kaydı yakalattı

Temmuz ayında İstanbul Kadıköy’de yaşanan olayda bir kişi engelli oğlunu tedavi ettirmek için biriktirdiği parayı yatırmak istedi. Yardım bahanesiyle yaşlı adama yaklaşan şüpheli, parayı çalıp kaçtı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, hırsızı sağlık kayıtlarından buldu.

Olay, temmuz ayında İstanbul Kadıköy’de Caferağa mahallesinde yaşandı. Denizli’de çobanlık yapan 74 yaşındaki Ömer Aslan , engelli çocuğunu tedavi ettirmek için İstanbul’daki Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne getirdi.

Hasta yönetiminin tedavi masrafını bankaya yatırmasını söylemesi üzerine Ömer Aslan, bankaya gitti ve parayı şubede yatırmak istedi. Görevliler, Aslan’ın yanındaki 1500 TL ‘lik parayı ATM’den yatırması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine ATM’ye para yatırmak için şubeden çıkıp ATM’ye gitti. Para yatırmaya yardımcı olunması için o sırada bankanın önündeki bir kişiden yardım istedi.

Şüpheli, Aslan’ın parasını aldı ve işlemin burada yapılamayacağını söyleyip internet kafeye götürdü. Aslan’a burada beklemesini söyleyen şüpheli, bir anda ortadan kayboldu. Durumu fark eden Aslan, şikayette bulunmak için İskele Polis Merkezi’ne gitti. Aslan’ın şikayette bulunmasının ardından İskele Polis Merkezi Suç Araştırma Birimi ekipleri, çevredeki tüm güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kameralara yaşlı adamla yürüdüğü anlar yansıdı.

Şüpheliyi hastane kayıtları yakalattı

Olayı araştıran polis ekipleri, şüphelinin yakın zamanda bir kafede kötüleştiğine ve hastaneye kaldırıldığını, epilepsi hastası olduğunu öğrendi. Kayıtları inceleyen polis, şüphelinin Oğuzhan Yıldırım olduğunu tespit etti. Polis ekipleri, çarşıda dolaşırken gördükleri Oğuzhan Yıldırım’ı yakaladı ve gözaltına aldı. Şüphelinin çok sayıda suç kaydının olduğu tespit edildi ve mahkemeye sevk edildi. Şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dolmuş şoförü, epilepsi nöbeti geçiren yolcusunu hastaneye yetiştirdi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlık çalışanlarına SMS ile 14 Mart Tıp Bayramı mektubu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan doktorlara tepki
Antalya’da epilepsi hastası genç anne yakınları tarafından evde ölü bulundu
Epilepsi Sendromları Epilepsi Teşhisi Epilepsi ve Hayat Epilepsi ve Kadın Epilepsi ve Tedavisi Nöbet Tipleri Temel Bilgiler
Rett Sendromu
Progresif Miyoklonik Epilepsi
Aicardi Sendromu
Beynimizi Tanıyalım Doktorlar Hastaneler İlaç
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Jül Sezar
Neyzen Tevfik (24 Mart 1879-28 Ocak 1953)