Doğum sonrası ölen anne için ihmal iddiası

Antalya’da özel bir hastanede doğum yaptıktan sonra fenalaşan ve başka hastaneye sevk edilen Döndü Güler (26), 1 gün sonra hayatını kaybetti. Polis memuru Erol Güler (28), eşinin ölümünde hastanelerin ihmali olduğunu ileri sürerek,şikayetçi oldu.

Ankara’da polis memuru olarak görev yapan Erol Güler ile Döndü Güler, geçen sene Haziran ayında dünya evine girdi. Güler çifti, bir süre sonra bebekleri olacakları haberini aldı.Aksu ilçesinde yaşayan Döndü Güler, 7 Temmuz günü doğum için Manavgat’ta özel bir hastaneye yattı. Sezaryenle doğum gerçekleşti.

İddiaya göre doğumdan sonra odaya çıkarılan ve hiçbir hastalığı olmayan Döndü Güler, rahatsızlandı. Erol Güler, eşinin rahatsızlandığını ve nefes alamadığını doktorlara bildirdi. Durumu bildiren Erol Güler, doktorların eşinin narkozun etkisinde olduğunu ve durumunun iyi olduğunu söylendiğini belirtti. Buna rağmen eşine geç müdahale edildiğini belirten Erol Güler, “Ben 10-15 defa gittim, ‘nefes alamıyor gelin bakın.’ dedim. Sonra eşimi kıyafetlerini giydirecekleri sırada ağzından sıvılar gelmeye başladı. O zaman müdahale etmeye başladılar.” dedi.

Kötüleşmesinin ardından Antalya’da özel bir hastaneye sevk edildiğini ve herhangi bir kronik rahatsızlığının olmadığını söyleyen Erol Güler,” Antalya’daki doktor bize ‘Oksijensiz kalmış. Bu hastanın buraya gelmemesi gerekirdi.’deyince beynimize vurulduk. 1 gün hastanede yattı ve hayatını kaybetti. (9 Temmuz) Ölüm raporuna epilepsi yazıldı.” dedi.

Döndü Güler’in paylaşımları yürekleri burktu

İsmini ‘Umay’ olarak koyduğu için hazırladığı odasını çeken anne,” Hatice Umay’ımın odası. Az kaldı kızım son 10 gün heyecanla beklediğimsin,canımsın.” notunu düştü. Paylaşımları arasında ultrason görüntüleri de var.

Yorum Yap

Epilepsi hastalarının ehliyet alımındaki kriterler değiştirildi
Elazığ’da yaşayan epilepsi hastası lise öğrencisi Meryem’den haber alınamıyor
Üniversite öğrencisi Ecem, yurtta epilepsi nöbeti geçirmesi sonucu hayatını kaybetti
Epilepsi hastası kuryeyi yumruklayarak öldüren sanık için 12 yıl hapis istemi
Epilepsi Sendromları Epilepsi Teşhisi Epilepsi ve Hayat Epilepsi ve Kadın Epilepsi ve Tedavisi Nöbet Tipleri Temel Bilgiler
Rett Sendromu
Progresif Miyoklonik Epilepsi
Aicardi Sendromu
Beynimizi Tanıyalım Doktorlar Hastaneler İlaç
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Jül Sezar
Neyzen Tevfik (24 Mart 1879-28 Ocak 1953)