Balan Wonderworld fotosensitif epilepsiler için güncelleme yayınladı

Epilepsi hastalarına yönelik duyarlılık artarak devam ediyor. Fotosensitif epilepsi hastalarından gelen şikayetler ve diğer oyunculardan gelen öneriler doğrultusunda Balan Wonderworld oyunu için güncelleme yayınlandı.

Square Enix firması tarafında piyasaya sürülen Balan Wonderworld oyunun Final Boss sahnesinde fotosensitif epilepsilerde nöbete neden olabilecek bir hata için güncelleme yayınladı.

Kheyehm1 kullanıcı adlı Twitter kullanıcısının bildirdiği ve “Potansiyel olarak nöbet tetikleyen bir etkisi var.” uyardığı hatayı Square Enix firması dikkate aldı ve güncelledi.

Güncellemeyi yapmadan fotosensitif epilepsilerinin oynamaması için duyuru yaptı. Duyuruda “Lütfen oynamadan önce 1. yamasını kurduğunuzdan emin olun. Oyun yamasız oynarsanız, potansiyel bir yanıp sönen bir ışık hatasından kaynaklı ışığa duyarlı epilepsi riskine ilişkin raporlar aldık. 1. gün yaması bu sorunu bu sorunu çözer ve genel oyun deneyimini geliştirmekte” denildi.

Oyunun yeni çıkması ve hatanın kısa sürede düzeltilmesi nöbet geçiren kişi sayısının çok olmasının önüne geçmiş oldu.

Yorum Yap

Balıkesir’in Erdek ilçesinde araba sürerken nöbet geçiren bir şoför kaza yaptı
Adana’nın Kozan ilçesinde epilepsi nöbeti geçiren şoför kaza yaptı: 4 yaralı
Zonguldak’ta bir kişi cadde ortasında fenalaşıp yere yığıldı, ardından nöbet geçirdi
Hayata Tutun isimli kamu spotu videosunun çekimlerine başlandı
Epilepsi Sendromları Epilepsi Teşhisi Epilepsi ve Hayat Epilepsi ve Kadın Epilepsi ve Tedavisi Nöbet Tipleri Temel Bilgiler
Rett Sendromu
Progresif Miyoklonik Epilepsi
Aicardi Sendromu
Beynimizi Tanıyalım Doktorlar Hastaneler İlaç
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Jül Sezar
Neyzen Tevfik (24 Mart 1879-28 Ocak 1953)