epilepsivehayat.com

Epilepsi Konulu Bilgi ve Haber Sitesi

Haberler

ABD’de epilepsi nöbeti geçiren genci kelepçelediler

ABD’deki Lincoln County Adliyesi’nde dava sırasını beklediği sırada nöbet geçiren Dayton Helman isimli 19 yaşındaki gencin polis tarafından kelepçelemesini tepkilere neden oldu. 10 Kasım’da yaşanan olayın görüntüleri basına yeni sızdı.

Dayton Helman (19) adliye yürürken biranda nöbet geçirmeye başladı. Nöbet geçirdiği sırada kendini duvara vurdu ve yere düştü. Onu gören bir polis, polis arkadaşını da çağırdı. Helman’ın hareketlerinin devam etmesi üzerine sesin olmadığı görüntülerde gencin kelepçelenmeye çalışıldığı ve başka yere götürülmeye çalışıldığı görüldü. Sonradan gelen 3. polisle beraber polislerden 2 tanesi Helman’ı tutarken, 1’inin Helman’ın üzerine çıkarak kelepçelemeye çalışması, “Yardım etmek yerine gözaltına aldılar.” denmesine neden oldu.

Görüntüler basına yeni sızdı

Lincoln County Şerif Departmanı görüntülerin basına sızması üzerine açıklama yaptı. Lincoln County Şerif Departmanı’nın yaptığı yazılı açıklamada ” 10 Kasım 2020’de meydana gelen Lincoln County Adliyesi’ndeki video kontrol kabininde çalışan Şerif yardımcıları, üçüncü katta asansör lobisinde yere düşen bir adamı gözlemlediler ve tıbbi hizmetler gelene kadar ona yardım ettiler.” denildi.

Polislerin şu ana kadar hiçbir disiplin soruşturmasından geçmediği öğrenildi.

Açıklamanın ardından sosyal medya kullanıcıları “Polis, cehalet ve epilepsi bir araya gelirse bu görüntüler ortaya çıkar.” diye yorumladı.

Vücudunda kırık oluştu

Taburcu evraklarında Helman’ın değişen zihinsel durum ve epilepsi nöbeti nedeniyle tedavi edilmesinin yanı sıra bileğinin kırıldığı yazıldığı belirtildi. Olayla ilgili açıklama yapan Helman “Bunların hiçbirini hatırlamıyorum. Bu biraz çılgınca” dedi. Helman’ın annesi “Adliye’den sonra hastaneye geçeceğimizi hiç düşünmemiştim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dolmuş şoförü, epilepsi nöbeti geçiren yolcusunu hastaneye yetiştirdi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlık çalışanlarına SMS ile 14 Mart Tıp Bayramı mektubu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan doktorlara tepki
Antalya’da epilepsi hastası genç anne yakınları tarafından evde ölü bulundu
Epilepsi Sendromları Epilepsi Teşhisi Epilepsi ve Hayat Epilepsi ve Kadın Epilepsi ve Tedavisi Nöbet Tipleri Temel Bilgiler
Rett Sendromu
Progresif Miyoklonik Epilepsi
Aicardi Sendromu
Beynimizi Tanıyalım Doktorlar Hastaneler İlaç
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Jül Sezar
Neyzen Tevfik (24 Mart 1879-28 Ocak 1953)