epilepsivehayat.com

Epilepsi Konulu Bilgi ve Haber Sitesi

Haberler

34 yaşındaki İngiliz gazeteci evinde ölü bulundu

Düşüncelerini korkmadan dile getirmesiyle öne çıkan Dawn Hayley Foster isimli İngiliz gazeteci evinde ölü bulundu. Epilepsi hastası ve farklı sağlık sorunları olan Foster, 9 temmuzda hastaneden tabucu edilmişti. Haber alamayan arkadaşları evine gittiğinde Foster’ı ölü olarak buldu. Gazetecinin ölümü, arkadaşları tarafından 15 temmuzda basına duyuruldu.

Güney Galler’de büyüyen Foster bir dergide kadrolu çalışırken bir yandan da farklı gazetelerde yazı yazıyordu. Sağlık sorunlarına dair sorulara samiyetle cevap veren ve deneyimlerine dair paylaşımlar da yapıyordu. Epilepsinin farkındalığı için faaliyetlere destek veriyordu ve epilepsi hastalarının sorunlarını dile getiriyordu.

Birçok ödül aldı

İngiliz gazeteci yazdıklarıyla birçok ödüle layık görüldü. 2014 yılında International Building Press Ödüllerinde genç gazeteci ödülüne layık görüldü. Words by Woman Ödüllerinin açılışında Geleneksel Olmayan Gazetecisi seçildi. 2017 yılında Orwell Prize anısına verilen eşitsizlikten siyasi aşırılığa, yoksulluk gibi kaygıların dile getirenlere verilen Orwell Prize ödüllerinin uzun listesine girdi. İngiltere’nin sosyal kötülüklerini ortaya çıkardığı için listeye alındığı açıklandı. Aynı yılda edebiyat ödülü olan Bread and Roses ödüllerinde kısa listeye girdi.

Eylül 2017’de siyasi yorumcu Iain Dale tarafında hazırlanan “Soldaki En Etkili 100 kişi” listesinde 82. sırada yer aldı.

Baş sağlığı dilendi

Ölümünün ardından farklı görüşlerdeki kişiler ile bazı vakıf ve dernekler baş sağlığı diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dolmuş şoförü, epilepsi nöbeti geçiren yolcusunu hastaneye yetiştirdi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlık çalışanlarına SMS ile 14 Mart Tıp Bayramı mektubu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan doktorlara tepki
Antalya’da epilepsi hastası genç anne yakınları tarafından evde ölü bulundu
Epilepsi Sendromları Epilepsi Teşhisi Epilepsi ve Hayat Epilepsi ve Kadın Epilepsi ve Tedavisi Nöbet Tipleri Temel Bilgiler
Rett Sendromu
Progresif Miyoklonik Epilepsi
Aicardi Sendromu
Beynimizi Tanıyalım Doktorlar Hastaneler İlaç
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Jül Sezar
Neyzen Tevfik (24 Mart 1879-28 Ocak 1953)