epilepsivehayat.com

Epilepsi Konulu Bilgi ve Haber Sitesi

Haberler

Adana’da Suriyeli mülteci genci vurarak öldüren polisin avukatından ilginç savunma

Adana’nın Seyhan ilçesinde 27.04.2020 tarihinde meydana gelen olayda 18 yaşındaki Ali El Hemdan’ı vuran polisin avukatı, ilginç bir savunma yaptı. Polis F.K. ‘nin avukatı, epilepsi nöbeti geçirmiş olabileceğimi dile getirerek “epilepsi hastası ve oruçlu” diyerek müvekkilinin tahliyesini istedi.

Ali El Hemdan’ın ölümüyle sonuçlanan olay, 27.04.2020 tarihinde Adana’nın Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi 30099 sokak ile 30095 ın kesiştiği yerde saat 12:00 civarlarında meydana gelmişti. Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden Ali El Hemdan’ı gören polisler, dur ihtarında bulunmuş ve Ali El Hemdan’ın kaçması üzerine yakalamaya çalışmıştı. Yaşanan kovalamaca sırasında polislerden Fatih K. tarafından vurulmuştu.

Adana valiliğinden konuyla ilgili açıklama yapılmıştı.

Olayla ilgili görüntülerin ortaya çıkması davayı etkiledi

Suriyeli Hemdan’ın avukatı Tugay Bek, davanın seyriyle ilgili şunları söyledi:

“Cinayetin ardından polis memuru ayağının kaydığını, düştüğü sırada yanlışlıkla silahın ateş almış olabileceğini savunmasını yapmıştı. Cinayet anını güvenlik kameralarınca görüldüğü ortaya çıkınca bu savunmadan dönüldü. Polis memuru, havaya ateş açmak için silahını kaldırdığı sırada yanlışlıkla ateş almış olabileceği savunması yaptı. Sonraki aşamada sanık vekili, müvekkilinin epilepsi hastası olduğu, hastanelerde bunun için tedavi gördüğü, olay esnasında oruçlu olduğu ve bunun hastalığını tetikleyip ani kasılmalara meydan verebileceğini, bu nedenle istem dışı silahın ateş almış olabileceği savunmasını yaptı.”

Bundan sonraki süreçte, Fatih K. ‘nın avukatının avukatı anı kasılmaların silahın ateş alıp almamasına etkisinin araştırılması için Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden rapor alınmasını istedi.

Bunun üzerine mahkeme heyeti, Suriyeli mülteciyi vuran polis memuru Fatih K. ‘nın tutukluluk halinin devamına karar verdi ve Fatih K. ‘nin avukatının talebine onay verdi. Davayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dolmuş şoförü, epilepsi nöbeti geçiren yolcusunu hastaneye yetiştirdi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlık çalışanlarına SMS ile 14 Mart Tıp Bayramı mektubu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan doktorlara tepki
Antalya’da epilepsi hastası genç anne yakınları tarafından evde ölü bulundu
Epilepsi Sendromları Epilepsi Teşhisi Epilepsi ve Hayat Epilepsi ve Kadın Epilepsi ve Tedavisi Nöbet Tipleri Temel Bilgiler
Rett Sendromu
Progresif Miyoklonik Epilepsi
Aicardi Sendromu
Beynimizi Tanıyalım Doktorlar Hastaneler İlaç
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Jül Sezar
Neyzen Tevfik (24 Mart 1879-28 Ocak 1953)