Sahtekâr aktardan hastalara ölümcül tuzak

Kendi geliştirdiği bitkisel ilaçlarla epilepsi, kanser gibi hastalıkları tedavi ettiğini söyleyen sahtekâr ve umut taciri Mehmet Sıddık Can mağdurlar tarafından savcılıklara şikayet edildi.

Kanser, diyabet, epilepsi gibi hastalıkları tedavi ettiğini söyleyerek yaptığı bitkisel ilaçları satan Mehmet Sıddık Can isimli aktar Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet edildi. Hazırladığı bitkisel ilacı pet şişe ve küçük şişelerle hastalara yollayan aktar, çok sayıda iş insanında yüklü miktarda para toplamakla suçlanıyor.

Belki daha iyi olur ve iyileşir umuduyla Mehmet Sıddık Can’a inanan hasta ve hasta yakınları, belli bir süre sonra hastaların sağlıklarının daha kötü olması ve paralarının boşa gitmesi nedeniyle şikayetçi oldu.

“KAZANÇ BÜYÜK, ORTAK OLALIM”

İddiaya göre, Türkiye’ye döndükten sonra, bir arkadaşının yardımıyla askeri bir tesiste gizlice ilaç üretmeye başladığını ve ilaç sayesinde birçok ağır hastalığı iyileştirdiğini söyledi. COVID-19 ilacını bile bulduğunu söyledi. Temasa geçtiği iş insanlarına “Bu işte büyük kazanç var. Siz de yatırım yapın. Kazanca da ortak olun.” dedi.

Farklı açıklamalarla insanları kandıran Mehmet Sıddık Can’ın hastalara söylediği açıklamaların birinde, uluslararası bir ilaç devinin Almanya’daki merkezinde üretim bölümünde çalıştığını, “Bu şirket, elimdeki formülleri almanın peşindeydi. Ben formülleri vermek istemediğim için Türkiye’ye kaçtım. Firma da Türkiye’deki kayıtlardan diplomamı sildirdi. Peşime silahlı kişiler taktırdı.” dediği belirtildi.

“DOKTORU DAHİ İYİLEŞTİRDİM.”

Temasa geçtiği hasta ve hasta yakınlarını ikna etmek için iyileştirdiğini iddia ettiği özel bir hastanede görevli onkoloji uzmanı Doç. Dr. F.Ş.’nin ismini veriyor, onu arayarak ikna ediyordu. Karşı taraftaki kişi kendini Doç. Dr. F.Ş. olduğunu belirterek “Ben kanser hastasıydım. Mehmet Sıddık Can’ın verdiği ilaçlarla iyileştim.” diyordu. Bunu duyan hasta ve hasta yakınları Mehmet Sıddık Can’a inandığını belirtti.

ÇOK SAYIDA MAĞDUR VAR

Mehmet Sıddık Can’dan çok sayıda kişi şikayetçi oldu. Kendisinin iyileşeceğini veya yakının iyileşeceğini umut eden bir çok kişi ilacı alabilmek için uzun süre para ödedi. Bazı kişilerse ortak olmak için para verdi. Birçok kişiyi kandırarak milyonluk vurgun yaptığı iddia edildi.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlık çalışanlarına SMS ile 14 Mart Tıp Bayramı mektubu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan doktorlara tepki
Antalya’da epilepsi hastası genç anne yakınları tarafından evde ölü bulundu
Isparta’da direksiyon başında nöbet geçiren sürücünün kullandığı araç refüje çarparak durdu
Epilepsi Sendromları Epilepsi Teşhisi Epilepsi ve Hayat Epilepsi ve Kadın Epilepsi ve Tedavisi Nöbet Tipleri Temel Bilgiler
Rett Sendromu
Progresif Miyoklonik Epilepsi
Aicardi Sendromu
Beynimizi Tanıyalım Doktorlar Hastaneler İlaç
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Jül Sezar
Neyzen Tevfik (24 Mart 1879-28 Ocak 1953)